La Cinema Independenta din Târgoviște, vă așteaptă „Puișorii: Aventură la Polul Sud” din 18 februarie 2024, biletele au fost puse în vânzare.
Rodolpho și Gabriel Riva Palacio co-regizează cel mai recent episod al francizei Huevos de la HuevsCartoon din Mexic. Filmul este o călătorie ireverențioasă cu familia în Antarctica, în care sunt implicați un pui de urs polar, orci, pirați, un leu de mare și pinguini care fac surfing.
Este vorba despre aventurile lui Toto și ale familiei sale, care trebuie să călătorească la Polul Sud pentru a îndeplini o promisiune: să ducă acasă un urs polar și câțiva pinguini spanioli. Pentru a reuși acest lucru, vor trebui să depășească obstacole care îi vor învăța cât de importantă este munca în echipă.
Pregătiți-vă de călătorie!