Intr-o era in care tehnologia avanseaza rapid, electrocasnicele reprezinta...

28 de elevi jandarmi sunt în stagiul de practică până pe 26 aprilie, la Jandarmeria Dâmboviţa

Este funcțional serviciul de notificare prin SMS pentru cetățenii cărora urmează să le expire pașaportul

Remiză,Chindia Târgovişte- Gloria Bistriţa,1-1

Sâmbătă,Gloria Bistriţa a jucat în deplasare la Târgovişte cu nou promovata Chindia Târgovişte. Partida s-a disputat pe Stadionul Eugen Popescu din Târgovişte . Primul 11 trimis de antrenorul Silviu Dumitrescu în teren a fost: Perianu – Dr. Pătru, S. Rădoi, Carnariu, R. Dobre – C. Anton, G. Honciu, I. Şerban – Cerchez – I. Radu, Verdeş iar 11 Bistriţei trimis la atac de Nicolae Manea a arătat astfel:Albuţ – Al. Tudose, Frăsinescu, V. Năstase, I. Costache – Peteleu, R. Mărginean, P. Anton, Velvovici – Predescu, Silvăşan. În minutul 13 ,Predescu a deschis scorul pentru Gloria Bistriţa cu un şut din lovitură liberă de la 18 metri.Replica târgoviştenilor a venit în minutul 25 când Radu a reuşit egalarea cu un şut din interiorul careului la colţul lung.Atăt bistriţenii cît şi dâmboviţenii au avut ocazii reale de a puncta însă la pauză tabela de marcaj ne-a arătat scorul de 1-1.În repriza secundă Chindia a avut nenumărate ocazii de a conduce pe tabelă însă ghinionul nu le-a dat pace.Mai mult pe final de meci se pare că târgoviştenii nu au beneficiat de un penalty dar cu câteva minute în urmă şi bistriţenilor le-a fost anulat un gol,cconsiderându-se ofsaid .Fluierul final a anunţat o remiză,Chindia Târgovişte – Gloria Bistriţa,scor 1-1.